WhatsApp, Yeni bilgisayar için uygulamalar üzerinde çalışıyor

WhatsApp, Windows ve macOS için yeni uygulamalar üzerinde çalışıyor

WhatsApp bir süredir bilgisayarlarda kullanılabiliyor, ancak aslında masaüstü için uyarlanmış mobil uygulama. İtalya’dan bir kaynağa göre, şirket Windows ve macOS için tamamen yeni bir uygulama geliştirdiği için bu durum gelecekte değişecek.

Aggiornamenti Lumia, yeni yazılımın nasıl görüneceğini ve temel özelliklerinin neler olacağını ortaya koyan ekran görüntüleri ve gifler yayınladı.

WhatsApp, Windows ve macOS için yeni uygulamalar üzerinde çalışıyor
WhatsApp UWP (Evrensel Windows Platformu, uygulamanın Xbox’ta da kullanılmasına izin verir) yarı saydam panellerle Windows 11’e uygun olarak tasarlanacaktır. Kapatıldığında bile her zamanki gibi gelen bildirimlerle çalışacak ve başlaması bir saniyeden fazla sürmeyecek.

ALumia, uygulamanın dokunmatik ekranlı cihazlar için çok temiz olacak bir çizim özelliğine sahip olacağını açıkladı.

WhatsApp
WhatsApp

Ayarlar altı kategoride gruplandırılacaktır – Genel, Hesap, Sohbetler, Bildirimler, Depolama, Yardım. Uygulama, Skype’a çok benziyor, ancak bazı düz tasarım öğeleri ve konuşma balonlarının geleneksel yeşil rengi var.

WhatsApp, Windows ve macOS için yeni uygulamalar üzerinde çalışıyor
WABetaInfo, yeni sürümün macOS’a da geleceğini sözlerine ekledi. Ana değişiklikler, geliştirilmiş bir kullanıcı arayüzü olacak, ancak ETA hala bilinmiyor.