Whatsapp’ta birinin beni engellediğini nasıl anlarım?

Whatsapp’ta birinin beni engellediğini nasıl anlarım?

Kişilerinizden biri sizi engellediğinde hiç şüphelendiniz mi? Engellendiğimizde ne olur? Bu notta, bunun hakkında konuşacağız.

Numaranızın başka biri tarafından engellendiğinden yüzde yüz emin olamasanız da, belirsizliğinizi haklı çıkarmak için kullanabileceğiniz bazı yollar vardır. Engellendiğinizi hissettiğiniz bir durumdaysanız şu adımları uygulayın;

Biri tarafından engellenip engellenmediğimizi anlamanın 5 yolu

1. Kişinin sohbet penceresinde en son görülme veya çevrimiçi olması

Bu, kullanmanın en kolay yoludur. Sohbet penceresinde en son görülen kişiyi arayın. Engellenirseniz, artık sohbet penceresinde bir kişinin son görülme veya çevrimiçi durumunu göremezsiniz; Ancak, kişi “son görülme” ayarlarını yeni değiştirmiş olabileceğinden bu bir onay değildir.

2. Profil fotoğrafında güncelleme yok

Numaralarınızdan biri tarafından engellenirseniz, kişinin profil fotoğrafı sizin için asla değişmez ve siz engellenmeden önce onun profilinde bulunan fotoğraf kalır.

3. Temas yoluyla masaj yapılmaz

Sizi engelleyen bir kişiye gönderilen tüm mesajlar her zaman bir onay işareti gösterecektir; bu, doğru şekilde gönderildiği anlamına gelir, ancak kişi asla onu almayacağından asla iki işarete dönüşmez.

4. Çağrı bağlantısı yok

Birisi sizi engellediyse, kişiyi WhatsApp üzerinden arama girişimleri başarısız olacaktır.

5. Grup oluşturma izni yok

Yukarıdaki adımlardan hiçbiri sorunuzu doğrulamıyorsa, bu yöntemler her zaman işinize yarar ve hiçbir şey sorununuzu çözemez. Sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyle bir WhatsApp grubu oluşturmaya çalışın. “Bu kişiyi ekleme yetkiniz yok” diye bir mesaj alırsanız, kesin olarak engellenmişsinizdir.

Çözüm

WhatsApp, kullanıcılarının istedikleri herhangi bir kişiden mesaj almayı durdurmalarına izin verir. Bir kişi için yukarıdaki tüm göstergeleri görüyorsanız, bu, kullanıcının sizi engellediği ve herhangi bir rahatsızlıktan kaçınmanız gerektiği anlamına gelebilir.